Vjen surpriza e parë në Angli, Manchester City “shtanget” në transfertë

Publikuar tek: sport, më 17:00 25-08-2018 Vjen surpriza e parë në Angli, Manchester City “shtanget” në transfertë

Ka përfunduar ndeshja e parë e ditës së sotme në Premier League mes Ëolves dhe Manchester City.

Dukej si një ndeshje shumë e thjeshtë për të besuarit e Pep Guardiolës, por që në fakt nuk ka rezultuar të jetë kështu.

Ky 90 minutësh është mbyllur 1-1, por që në fakt “qytetarët” rrezikonin humbjen, pasi Boly kaloi vendasit në avantazh dhe është dadhur goli nga Laporte për të barazuar shifrat, që nuk do të ndryshonin deri në fund të takimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FIFA dënon kreun e futbollit të Palestinës, shkak Messi
Duket si një 'San Siro' i ri, merr formën e plotë 'shtëpia' e kombëtares shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.025758981704712
array(1) { ["section"]=> string(75) "vjen-surpriza-e-pare-ne-angli-manchester-city-shtanget-ne-transferte-132144" }