Vlahutin del në konferencë: Jam e lumtur, Shqipëria ka arsye për të gëzuar

Publikuar tek: aktualitet, më 15:31 17-04-2018 Vlahutin del në konferencë: Jam e lumtur, Shqipëria ka arsye për të gëzuar Romana Vlahutin, ambasadore e BE

Ambasadorja e BE Romana Vlahutin, ka dalë në një konferencë për media pak para publikimit të raportit të KE duke përcjellë një mesazh shumë pozitiv.

Entuziazte, Vlahutin tha se Shqipëria ka arsye për të qenë e gëzuar, pas pak kur do të jepet edhe përgjigja e shumëpritur për çeljen e negociatave të Shqipërisë në Bashkimin Europian.

“Ky është një proces historik ndryshimi dhe kërkon shumë investim e durim. Jam e lumtur që Shqipëria mund të ketë arsye të mira për të qenë e gëzuar pak më vonë sot. Shqiptarët meritojnë t’u njihen të gjitha përpjekjet”, tha Vlahutin në fjalën e saj të shkurtër.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pezullohen nga detyra 4 zyrtarë të Drejtorisë së Taksave
Plas sherri në Tiranë, xhaxhai dhe nipi qëllojnë me armë në drejtim të 22 vjeçarit »
Article Logic
Execution time: 0.10593390464783
array(1) { ["section"]=> string(79) "vlahutin-del-ne-konference-jam-e-lumtur-shqiperia-ka-arsye-per-te-gezuar-117189" }