Vllahutin me këmbë te Rama, Ruçi e Meta. Dorëzon raportin e KE

Publikuar tek: barometri, më 07:30 18-04-2018 Vllahutin me këmbë te Rama, Ruçi e Meta. Dorëzon raportin e KE

3 Ashtu siç e parashikon axhenda, ambasadorja e BE në Shqipëri, Romana Vllahutin pritet t’i dorëzojë një kopje të raportit kryeministrit Edi Rama.

Më pas Vlahutin do të bëjë të njëjën gjë duke vizituar kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi dhe Presidentin Ilir Meta.

KE rekomandoi çeljen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian, të pakushtëzuar, për Shqipërinë dhe Maqedoninë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028709888458252
array(1) { ["section"]=> string(67) "vllahutin-me-kembe-te-rama-ruci-e-meta-dorezon-raportin-e-ke-117266" }