Vlora në festë, Flamurtari mund Vllazninë dhe ngjitet në vendin e dytë

Publikuar tek: sport, më 18:16 09-12-2017 Vlora në festë, Flamurtari mund Vllazninë dhe ngjitet në vendin e dytë

Flamurtari i këtij viti është ndryshe nga vitet e mëparëshme.

Skuadra vlonjate ka arritur të marrë një trepikësh me vlerë përballë Vllaznisë në stadiumin e saj. Ekipi i Shpëtim Duros shënoi që në minutën e 10-të të pjesës së parë duke dominuar gjatë gjithë kohës.

Ndrësa Vllaznia përveç disa përpjekjeve sporadike nuk mundi dot të rrezikonte portën e Flamurtarit. Në pjesën e dytë vlonjatët hipotekuan fitoren duke shënuar me Kamara.

Pas kësaj fitore Flamurtari renditet në vendin e 2-të, vetëm 6 pikë pas Skënderbeut. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humbje e hidhur, Skënderbeu e mbyll keq Ligën e Europës
Vetëm një orë para fillimit të ndeshjes, tifozët përplasen me policinë në Torino »
Article Logic
Execution time: 0.011642932891846
array(1) { ["section"]=> string(76) "vlora-ne-feste-flamurtari-mund-vllaznine-dhe-ngjitet-ne-vendin-e-dyte-102519" }