“Vora”/ KQZ shtyn për nesër shqyrtimin e ankimimit të LSI

Publikuar tek: politike, më 17:13 01-07-2015 “Vora”/ KQZ shtyn për nesër shqyrtimin e ankimimit të LSI

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë për nesër ankimimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, për regjistruesit fiktiv në bashkinë e Vorës. Kërkesa e LSI-së do të shqyrtohet nesër në orën 10:00.

LSI pretendon se mbi 600 votues fiktivë janë regjistuar në bashkinë e Vorës përpara zgjedhjeve lokale të 21 qershorit, duke ndikuar drejtpërdrejt në rezultatin e zgjedhjeve.

Kandidati demokrat, Fiqiri Ismaili fitoi me një diferencë prej 258 votash kundrejt kandidatit të LSI-së, Luan Sallaku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhen sherret brenda mbledhjes, Jozefina Topalli sulmon Lul Bashën
Takimi Dule-Bruce: Zgjedhjet ishin 2 hapa para dhe 3 hapa mbrapa, kishte retorikë ekstremiste nacionaliste »
Article Logic
Execution time: 0.024935007095337
array(1) { ["section"]=> string(60) "vora-kqz-shtyn-per-neser-shqyrtimin-e-ankimimit-te-lsi-15109" }