Vota kundër SHBA-ve në OKB, ‘shpërthen’ analisti: Po ik o pir**uni o zgjebsa e pabuksa, Amerika na dha Kosoven

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:35 22-12-2017 Vota kundër SHBA-ve në OKB, ‘shpërthen’ analisti: Po ik o pir**uni o zgjebsa e pabuksa, Amerika na dha Kosoven

Vota e Shqipërisë kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbledhjen e djeshme të OKB vijon të prodhojë debat të fortë politik në Shqipëri.

Pas shumë politikanëve që kanë reaguar për këtë çështje, i radhës është analisti dhe ish-zvministri i Mbrojtjes, Dritan Hila.

Në një postim të publikuar në rrjetet sociale, Hila shkruan se vota e Shqipërisë në mbledhjen e djeshme të OKB është një akt i rëndë dhe i pakuptimë.

Me një gjuhë të ashpër dhe fyese, Hila thotë se pa SHBA-të, Kosova nuk do mundej të shpallte pavarësinë.

“Neve na zgërdhinte serbi me shoqatën e gjuetarëve dhe falë asaj Amerike morëm Kosovën, ju më tregoni politikë të madhe”,- shkruan Dritan Hila ndër të tjera.

Më poshtë reagimi i plotë: 

Screenshot_7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02131986618042
array(1) { ["section"]=> string(111) "vota-kunder-shba-ve-ne-okb-shperthen-analisti-po-ik-o-pir-uni-o-zgjebsa-e-pabuksa-amerika-na-dha-kosoven-104035" }