Vrasja e 16-vjeçarit në Prishtinë, dy të dyshuarit kërcënohen me jetë

Publikuar tek: rajon, më 15:45 23-09-2017 Vrasja e 16-vjeçarit në Prishtinë, dy të dyshuarit kërcënohen me jetë

Dy të dyshuarit, që mendohet se kanë lidhje me vrasjen e 16-vjeçarit, Aulon Zeka në Prishtinë, janë kërcënuar me jetë.

Mediat kosovare shkruajnë se kërcënimet vijnë kryesisht nga mediat sociale, ku janë hapur llogari me emrat e tyre. Këta të fundit shprehen se nëse vrasësit nuk marrin dënimin e duhur, ata do ta marrin drejtësinë vetë në dorë duke i ekzekutuar, nëse është e nevojshme.

Aulon Zeka u gjet i vrarë në shkollë të shtunën e kaluar, ndërsa Policia një ditë më vonë arrestoi  Guxim H dhe Riga H si të dyshuarit kryesorë për ekzekutimin e 16-vjeçarit.

Të dyshuarit janë marrë në pyetje, por asnjëri prej tyre nuk kanë pranuar autorësinë e krimit. 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump vizitë në Serbi? Mediat-Vuçiçit: Hiq dorë nga Kosova
Babai i 16-vjeçarit të vrarë i thotë jo hakmarrjes: Për çdo veprim që ne marrim, Auloni dhe Zoti do të hidhërohen »
Article Logic
Execution time: 0.08988094329834
array(1) { ["section"]=> string(74) "vrasja-e-16-vjecarit-ne-prishtine-dy-te-dyshuarit-kercenohen-me-jete-93411" }