Vrasja e Almir Aliut, në Kumanovë organizohen protesta

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:24 05-07-2016 Vrasja e Almir Aliut, në Kumanovë organizohen protesta

Qytetarë të shumtë kanë protestuar në rrugët e Kumanovës duke shprehur revoltën ndaj vrasjes makabre të vogëlushit Almir Aliu. Të tronditur nga ngjarja, banorët e Kumanovës por edhe qytetarë të shumtë nga gjithë Maqedonia kërkuan zbardhjen e plotë të rastit dhe dënim maksimal për autorin e vrasjes. Protesta ka qenë paqësore dhe nuk është shënuar asnjë incident.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026750087738037
array(1) { ["section"]=> string(59) "vrasja-e-almir-aliut-ne-kumanove-organizohen-protesta-45545" }