Vrasja e Arielës, gazetari i shokuar: Komente të tmerrshme, shikoni çfarë shkruajnë vajzat e djemtë për studenten

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:22 24-01-2018 Vrasja e Arielës, gazetari i shokuar: Komente të tmerrshme, shikoni çfarë shkruajnë vajzat e djemtë për studenten

Vrasja e 21-vjeçares studente të drejtësisë, Ariela Murati ka tronditur mbarë opinionin publik dhe ka ngjallur shumë debat edhe në rrjetet sociale.

Gazetari Genti Minga ka mbetur i befasuar nga komentet të cilat ai i cilëson si të tmerrshme nga djemtë por edhe vajzat që justifikojnë autorin e vrasjes dhe e “përgëzojnë” madje, siç shkruan ai.

“Komentet e tmerrshme, kryesisht nga djem, por disa edhe nga vajza mendjelehta, që justifikojnë ose me raste "përgëzojnë" të riun qe vrau 21 vjecaren Ariela Murati pak ditë më parë. Sipas djemve, vajzat nuk mund të vinë në  Tirane nga fshati, të hapin sytë dhe të lenë të dashurit, të tallen me ndjenjat e tyre. Cudi, sepse gjatë gjithe kohës djemtë i trajtojnë vajzat si lecka. I shfrytëzojnë dhe i lënë sipas qejfi dhe asnjë nuk besoj se i dënon djemtë që tallen me vajzat, gjë që ndodh gjatë gjithë kohës... Hipokrizi dhe kafshëri. Këto komente më bëjne për të vjellë, nëkuptimin e parë të fjaës”, shkruan i revoltuar gazetari.

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

k4.jpg

k5.jpg

k6.jpg

k7.jpg

k8.jpg

k9.jpg

k10.jpg

k11.jpg

k12.jpg

k13.jpg

k14.jpg

k15.jpg

k16.jpgk17.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024681091308594
array(1) { ["section"]=> string(117) "vrasja-e-arieles-gazetari-i-shokuar-komente-te-tmerrshme-shikoni-cfare-shkruajne-vajzat-e-djemte-per-studenten-107749" }