Vrau 17 persona me armë, Prokuroria kërkon dënimin me vdekje

Publikuar tek: bota, më 19:46 13-03-2018 Vrau 17 persona me armë, Prokuroria kërkon dënimin me vdekje Autori i tragjedisë në Florida, Nikolas Cruz

Është zhvilluar ditën e sotme gjyqi për Nikolas Cruz, adoleshenti i cili vrau me armë zjarri 17 persona në një shkollë në Florida.

Autori nën një presion psikologjik dhe në gjendje të rënduar mendore, ka pranuar kryerjen e sulmit duke marrë përsipër akuzën e vrasjes së 17 personave me paramendim.

Pas deponimit të tij, Prokuroria e SHBA ka dorëzuar pranë trupit gjykues kërkesën e dënimit me vdekje të Cruz.

Debatet e ashpra nuk kanë munguar gjatë procesit gjyqësor.

Sulmi në shkollën e mesme në Florida është cilësuar si më i tmerrshmi që nga viti 2012.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas 30 vitesh, tabloidi gjerman merr vendimin e rëndësishëm: STOP…
E pazakontë, vajza e re lind beben brenda në ujë (FOTO PIKANTE) »
Article Logic
Execution time: 0.020696878433228
array(1) { ["section"]=> string(66) "vrau-17-persona-me-arme-prokuroria-kerkon-denimin-me-vdekje-113160" }