Vrau të dashurën në hotel, gjykata merr vendimin për sportistin e njohur

Publikuar tek: sport, më 09:17 24-11-2017 Vrau të dashurën në hotel, gjykata merr vendimin për sportistin e njohur

Atleti njohur Oskar Pisotorius ka marrë dënimin nga gjykata në Afrikën e Jugut.

Agjencia e lajmeve BBC raporton se Pistorius është dënuar me 13 vite burg.

Oskar Pistorius u bë i njour në të gjithë botën kur fitoi një medalje të artë në lojërat Olimpike, por karriera e tij u ndërpre, pasi u akuyua se kishte vrarë të dashurën e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pse kërkon përforcime nga të huajt dhe a është 'Financial Times' kazan? Ja si përgjigjet Rama
Tragjike, frika nga ataku në zemër detyron futbollistin e ri shqiptar të tërhiqet nga futbolli »
Article Logic
Execution time: 0.024585962295532
array(1) { ["section"]=> string(78) "vrau-te-dashuren-ne-hotel-gjykata-merr-vendimin-per-sportistin-e-njohur-100652" }