Vriten tre liderët kryesorë të Al-Nusra

Publikuar tek: bota, më 22:14 08-09-2016 Vriten tre liderët kryesorë të Al-Nusra

Tre prej liderëve të rëndësishëm të grupimit terrorist Al-Nusra janë vrarë gjatë sulmeve ajrore, përfshi edhe themeluesin dhe emirin e Jabhat Fath al-Sham, Abu Hajr al-Homsi.

Sipas burimeve të pakonfirmuara në Twitter, Abo Omar Saraqb lideri i grupimit xhihadist salafist “Fatih AlSham” ka mbetur i vrarë gjatë sulmeve amerikane.

Sipas të njëjtave burime nga sulmet është vrarë edhe Abo Omar Alshami komandant i lartë i Al-Nusra. /Newsbomb.al/

uyrurur7757.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068039894104004
array(1) { ["section"]=> string(45) "vriten-tre-lideret-kryesore-te-al-nusra-52353" }