Vritet një tjetër shqiptar në Siri

Publikuar tek: rajon, më 07:35 12-02-2018 Vritet një tjetër shqiptar në Siri

Është vrarë një tjetër shqiptar në Siri. Siç raportojnë mediat në Prishtinë, K.A nga Pestova është viktima e radhës nga Kosova në luftën e Sirisë. Mësohet se organet e rendit janë njoftuar se kosovari është vrarë më 2 shkurt.

Bëhet me dije se shqipatari jetonte në Gjermani, nga ku i ishte bashkuar luftëtarëve në Siri. Vrasja e tij shënon vdekjen e 75 të shqiptarëve nga Kosova në konfliktin e Sirisë dhe Irakut. Ndërkaq të dhënat e Policisë tregojnë se në zonën e konfliktit janë duke qëndruar 196 qytetarë të Kosovës prej të cilëve 95 fëmijë dhe 40 gra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prishtinë, kërkohet heqja e flamurit kombëtar dhe zëvendësimi me atë verdh e blu
Deputetja lë "nam", i del në krah Shqipërisë por harron të shkruajë shqip »
Article Logic
Execution time: 0.095530033111572
array(1) { ["section"]=> string(41) "vritet-nje-tjeter-shqiptar-ne-siri-109957" }