Vuçiç dënon sulmin në Siri nga Perëndimi: Na kujtonë dhimbjen

Publikuar tek: rajon, më 05:46 15-04-2018 Vuçiç dënon sulmin në Siri nga Perëndimi: Na kujtonë dhimbjen

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç duke komentuar sulmet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë së Madhe dhe Francës në Siri  ka dënuar me dinakri sulmin në Siri, duke thënë se për ne ky është një kujtim i dhimbshëm i periudhës përmes së cilës kemi kaluar.

Politika e neutralitetit ushtarak është politika e vetme që ne mund të udhëheqim, sepse është në anën e më të fortë, nuk do të thotë domosdoshmërisht se jemi në anën e moralit dhe drejtësisë, tha Presidenti Vuçiç, shkruan Botasot, trasnmeton newsbomb.al.

Presidenti tha se politika e Serbisë për vendosjen e neutralitetit ushtarak është e tillë që ne e kuptojmë vendin tonë në botë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërcënohet rëndë gazetarja shqiptare, publikon mesazhin me fjalë banale
Zgjedhje në Mal të Zi, votohet për Presidentin e ri »
Article Logic
Execution time: 0.021291017532349
array(1) { ["section"]=> string(67) "vucic-denon-sulmin-ne-siri-nga-perendimi-na-kujtone-dhimbjen-116934" }