What the fuck! Dy 17-vjeçarët dështojnë të bëjnë thirrje me telefonin 50-vjeçar

Publikuar tek: bota, më 21:08 10-01-2019 What the fuck! Dy 17-vjeçarët dështojnë të bëjnë thirrje me telefonin 50-vjeçar Dy 17-vjeçarët me telefonin e vjetër

Çfarë është kjo? Përballë dy 17-vjeçarëve është një telefon kabllor mëse 50-vjeçar, që funksionon, duke ngritur receptorin dhe duke formuar numrat me anë të rrotullimit në sensin orar.

Por brezi i touchsreen nuk ia kanë idenë se si funksionon aparati i vendosur mbi një kuti që ka mbishkrimin ‘Harry Potter”. Një burrë i jep Kyliet dhe shokut të tij një numër dhe 4 minuta kohë që të telefonojnë. Dy djemtë nuk e dinë se duhet të lëvizin fillimisht receptorin pastaj të formojnë numrin. Ata rrotullohen në vend, bëjnë disa numra, pastaj ngrejnë edhe receptorin. Burri i kujton herëpashere se koha po mbaron, por ata nuk mësojnë se si funksionon. në 25 sekondat e fundit shoku i Kylie ngre receptorin dhe formon disa numra, por pastaj e ul, duke dështuar me sukses, ndërsa nuk mbajnë të qeshurat dhe habinë, me këtë objekt komunikimi, që vetëm disa dekada më parë ishte shumë i përdorshën dhe sot është shndërruar në një relike që habit adoleshentët e mësuar me smartphone.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.055928945541382
array(1) { ["section"]=> string(85) "what-the-fuck-dy-17-vjecaret-deshtojne-te-bejne-thirrje-me-telefonin-50-vjecar-148282" }