Xhafaj flet për marrëdhëniet me Ramën: Nuk jam tip i lehtë…

Publikuar tek: aktualitet, më 09:05 17-04-2018 Xhafaj flet për marrëdhëniet me Ramën: Nuk jam tip i lehtë…

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte mbrëmë i ftuar në emisionin “Debati në Channel One” me gazetar Roland Qafokun.

Ndër të tjera ministri foli edhe për raportin me kryeministrin Rama. Ndërsa theksoi se kanë raporte të mira, por ky i fundit është tip i vështirë. 

Pjesë nga intervista:

Kam një marërdhënie korrekte me kryeministrin Rama. Ai më ka besuar mua ministrin të Brendshëm. Unë kam marrë përsipër këtë përgjegjesi në raport me detyrimet kushtetuese,. Më respekton në funskionin tim dhe më mbëshete për sfidat që më ka besuar.

A keni ndonjë gjë që e ndani ndryshe me kryeministrin Rama?

Patjetër që ka gjëra sepse unë jam minisëtr i brendshëm. Shpesh herë ka nevojë të diskutoj me të për informacione për krimin e organuizuar me terrorizmin më duhet të informoj atë të drejtëpërdrejtë dhe kam detyrë ta iforomoj atë.

A keni patur përplasje me kryeministrin?

Përpasje jo. Në punë mund të ketë diskutime debate. Sic ka thënë sdhe ai vetë unë i bëj gjërat në mënyrën time. Nuk jam tip dhe shumë i lehtë mbase.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 99-vjetori i lindjes së “Heroit të Popullit”, Rrahman Parllaku, ja urimi i Ramës
Shkatërrohet banda e trafikantëve në Itali, ARRESTOHEN 7 persona, si e siguronte drogën nga Amerika e Jugut bosi shqiptar (EMRAT-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.022430896759033
array(1) { ["section"]=> string(64) "xhafaj-flet-per-marredheniet-me-ramen-nuk-jam-tip-i-lehte-117158" }