Xhafaj flet për marrëdhëniet me Ramën: Nuk jam tip i lehtë…

Publikuar tek: aktualitet, më 08:05 17-04-2018 Xhafaj flet për marrëdhëniet me Ramën: Nuk jam tip i lehtë…

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ishte mbrëmë i ftuar në emisionin “Debati në Channel One” me gazetar Roland Qafokun.

Ndër të tjera ministri foli edhe për raportin me kryeministrin Rama. Ndërsa theksoi se kanë raporte të mira, por ky i fundit është tip i vështirë. 

Pjesë nga intervista:

Kam një marërdhënie korrekte me kryeministrin Rama. Ai më ka besuar mua ministrin të Brendshëm. Unë kam marrë përsipër këtë përgjegjesi në raport me detyrimet kushtetuese,. Më respekton në funskionin tim dhe më mbëshete për sfidat që më ka besuar.

A keni ndonjë gjë që e ndani ndryshe me kryeministrin Rama?

Patjetër që ka gjëra sepse unë jam minisëtr i brendshëm. Shpesh herë ka nevojë të diskutoj me të për informacione për krimin e organuizuar me terrorizmin më duhet të informoj atë të drejtëpërdrejtë dhe kam detyrë ta iforomoj atë.

A keni patur përplasje me kryeministrin?

Përpasje jo. Në punë mund të ketë diskutime debate. Sic ka thënë sdhe ai vetë unë i bëj gjërat në mënyrën time. Nuk jam tip dhe shumë i lehtë mbase.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 99-vjetori i lindjes së “Heroit të Popullit”, Rrahman Parllaku, ja urimi i Ramës
Shkatërrohet banda e trafikantëve në Itali, ARRESTOHEN 7 persona, si e siguronte drogën nga Amerika e Jugut bosi shqiptar (EMRAT-VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.02678394317627
array(1) { ["section"]=> string(64) "xhafaj-flet-per-marredheniet-me-ramen-nuk-jam-tip-i-lehte-117158" }