Xhafaj në Elbasan, ULTIMATUM policisë: Do i jepni llogari qytetarëve

Publikuar tek: politike, më 12:18 16-04-2018 Xhafaj në Elbasan, ULTIMATUM policisë: Do i jepni llogari qytetarëve Fatmir Xhafaj

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ndodhet në qytetin e Elbasanit ku po mbahet Forumi qytetar për sigurinë publike.

Xhafaj gjatë fjalës së tij foli për marrëdhënien mes organit ligjzbatus edhe qytetarëve, dhe rëndësisë së transparencës për punën që bën policia. Sipas Xhafajt, policia duhet t'i japë llogari qytetarëve për punën e tyre, dhe midis tyre duhet të ketë një proces ndërveprimi dhe komunikimi.

“Ne duam të hapim një marrëdhënie të re nëpërmjet këtij organi ligjzbatues. Si komunikon policia ndaj qytetarëve, dhe në shërbim të tyre. Pikërisht ky proces komunikimi, ndërveprimi, llogaridhënie synon transparencë. Komuniteti duhet të dijë kush është oficeri policisë, drejtori, si shërben ai në një zonë të caktuar, dhe njerëzit duhet të shprehen për punën e policisë, dhe nëse i shërbëjnë mirë këtij komuniteti.”- u shpreh Xhafaj.

Sakaq, shtoi se një polic, drejtor policie duhet të njohë gjithë banorët e zonës, dhe problemet e tyre.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PARALAJMËRIMI i fortë i Xhafajt: Policia do t’ua nxijë jetën
Xhafaj flet për krimin, PD konferencë URGJENTE: Kemi prova, NUK KA QETËSI për Edi Ramën »
Article Logic
Execution time: 0.004770040512085
array(1) { ["section"]=> string(73) "xhafaj-ne-elbasan-ultimatum-policise-do-i-jepni-llogari-qytetareve-117064" }