Xhensila uroj të "shtrenjtën" e saj. Ja fjalët me të cilat i drejtohet

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:31 09-07-2016 Xhensila uroj të

Xhensila Myrtezaj ka uruar të ëmën e saj  me disa fjalë tepër prekëse dhe të denja.

“Sot dua ti uroj ditëlindjen asaj që më solli në jetë. Asaj që më mësoi dashurinë, dhimbjen, buzëqeshjen, lotin, forcën dhe lutjen. I uroj ditëlindjen asaj që më mëkoi frymën e jetsë. Nënës sime që çdo sakrificë apo vuajtje të sajën e fshihte gjithmonë poshtë buzëqeshjes përballë fytyrës sime, vetëm që sytë e mi të rriteshin lumturisht. Të dua shumë MAM, faleminderit për gjithçka”-  uron Xhensila të ëmën e saj.

xhensila_myrtezaj.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019011974334717
array(1) { ["section"]=> string(73) "xhensila-uroj-te-shtrenjten-e-saj-ja-fjalet-me-te-cilat-i-drejtohet-46051" }