Xherdan Shaqiri kthen buzëqeshjen te Zvicra, pas fitores me Lituaninë

Publikuar tek: sport, më 12:00 15-06-2015 Xherdan Shaqiri kthen buzëqeshjen te Zvicra, pas fitores me Lituaninë Xherdan Shaqiri

Ekipi helvetik ka mundur Lituaninë në vendin e tyre me rezultat 1-2. Edhe në këtë ndeshje lojtarët shqiptarë që luajnë për përfaqësuesen zvicerane ishin shtyllat kryesore të skuadrës, ndërsa Xherdan Shaqiri ishte edhe vendimtar me golin e fitores.

Të parët që kanë kaluar në avantazh Lituanezët, çka i ka bërë zviceranët që të impenjohen më shumë në fushën e lojës. Xherdan Shaqiri, në minutën e 69 i jep një top sulmuesit Dermic që barazon rezultatin. Ndërkohë që në minutën e 84 janë po shqiptarët që luajnë me ekipin e Zvicrës që bëhen protagonistë të golit të dytë, duke i dhuruar fitoren Zvicrës në ndeshjen me Lituaninë.

Më shumë në këtë kategori: « Gianni De Biasi: Ende herët të flitet për Euro2016, rinovuam ekipin, ndaj erdhi ndryshimi
Messi refuzon “Kupën” si lojtari më i mirë i ndeshjes me Paraguajn »
Execution time: 0.016817808151245
array(1) { ["section"]=> string(74) "xherdan-shaqiri-kthen-buzeqeshjen-te-zvicra-pas-fitores-me-lituanine-13630" }