Xherdan Shaqiri mohon ftohjen me Zvicrën, mbetet i fokusuar te Europiani

Publikuar tek: sport, më 16:07 11-05-2016 Xherdan Shaqiri mohon ftohjen me Zvicrën, mbetet i fokusuar te Europiani

Me anë të një fotoje, Xherdan Shaqiri ka hedhur poshtë  të gjitha zërat që flisnin për një ftohje të tij dhe futbollistëve të tjerë me origjinë shqiptare, me Përfaqësuesen dhe Federatën e Zvicrës.

Kreu i FFK-së, Fadil Vokrri dhe mediet shqiptare kanë hedhur dyshime se Zvicra votoi kundër anëtarësimit të Kosovës në UEFA, ndonëse kjo u mohua nga zyrtarë të shtetit helvet.

Gjithsesi, Shaqiri tregon se është fokusuar te Kampionati Europian që starton më 10 qershor.

“Edhe 30 ditë për të filluar”, shkruan futbollisti i Stoke City ndërsa ka postuar edhe flamujt e të gjitha ekipeve të Grupit A.

Zvicra do të luaj ndeshjen e parë kundër Kombëtares Shqiptare më 11 qershor. 

13152731_10154121579153771_613752884_n.jpg

Sondazh per Personazhin e Vitit

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gazeta gjermane, “Kicker” zbulon shumën marramendëse që Arsenali ka ofruar për Granit Xakën
FSHF pezullon me 1 vit futbollistin e Tiranës, Gentian Muçën »
Article Logic
Execution time: 0.015216827392578
array(1) { ["section"]=> string(77) "xherdan-shaqiri-mohon-ftohjen-me-zvicren-mbetet-i-fokusuar-te-europiani-40150" }