Ylli Dylgjeri ironi me analistin, “frymëzuar” nga Lu: Emisionit të Eni Vasilit, t’i shohim Lorencin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:32 16-12-2015 Ylli Dylgjeri ironi me analistin, “frymëzuar” nga Lu: Emisionit të Eni Vasilit, t’i shohim Lorencin Lorenc Vangjeli dhe Anila Basha ne panelin e News 24

Gazetari Ylli Dylgjeri, mbrëmë është stacionuar në News 24 te emisoni “Studio e Hapur” që drejtohet nga Eni Vasili. Në panel ishin ftuar analistët Anila Basha, Lorenc Vangjeli, Agron Gjekmarkaj dhe Alfred Lela. Dylgjeri e ka me Lorenc Vangjelin për të cilin thotë se flet pa fund dhe nuk përmbahet. “I frymëzuar” nga deklarata e ambasadorit amerikan Donald Lu për orët e shtrenjta të gjyqtarëve, Dylgjeri e komenton kështu atë çfarë pa:

“Po ndjek tani Live emisionin "Studio e hapur".

Janë disa gazetarë komentues në banak... Më aktivi si zakonisht është Lorenc Vangjeli. Flet pa fund. Nuk përmbahet. Ka disa tentativa nga drejtuesja e emisionit për ta ndalur. Vangjeli sërisht nuk jepet..

Nuk kam ç'them tjeter:

Nëse ambasadori Lu i kërkoi publikut të shikojnë orët e shtrenjta të Gjyqtarëve,

unë po shtoj, këtij emisioni, të Eni Vasilit, ti shohim Lorencin...”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13969802856445
array(1) { ["section"]=> string(100) "ylli-dylgjeri-ironi-me-analistin-frymezuar-nga-lu-emisionit-te-eni-vasilit-t-i-shohim-lorencin-27890" }