Ylli Manjani e nis detyrën me shkarkime, heq drejtorin e burgut

Publikuar tek: politike, më 12:08 18-11-2015 Ylli Manjani e nis detyrën me shkarkime, heq drejtorin e burgut

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shkarkuar nga deryra drejtorin e burgut të Korçës, Laert Çeliku.

Shkarkimi i drejtorit të Institucionit të Ekzekutimit të Vendimeve Penale, Laert Çeliku ka ardhur pas shkeljeve në detyrë të konstatuara gjatë inspektimit në këtë institucion. Manjani është ministri më i ri në kabinet, i cili zuri postin e nimistrit të Drejtësisë pas dorëheqjens së Nasip Naços.

ert456666.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeja e LSI kundër qeverisë dhe ministrave të partisë së saj: Absurditet apo lapsus?
Ngjela për deklaratën e fortë të ambasadorit amerikan për Shullazin e Frrokun: Shënjestër, Adriatik Llalla »
Article Logic
Execution time: 0.02376914024353
array(1) { ["section"]=> string(68) "ylli-manjani-e-nis-detyren-me-shkarkime-heq-drejtorin-e-burgut-25711" }