Ylli Rakipi flet për organet gjenitale të Ramës! Basha, Walter Glos, Shkullaku, Lesi... shkrihen gazit

Publikuar tek: politike, më 14:20 11-01-2019 Ylli Rakipi flet për organet gjenitale të Ramës! Basha, Walter Glos, Shkullaku, Lesi... shkrihen gazit Nga tryeza per lirine e medias

Në tryezën që po mbahet sot për lirinë e medias, ka mbajtur një fjalim edhe Ylli Rakipi i cili ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama për ligjin antishpifje.

Në një moment, Rakipi, duke folur për moralin kujtoi fotot nudo të kryeministrit në plazhet e Francës duke shkaktuar të qeshura te Lulzim Basha, Walter Glos, president i Fondacionit KAS për Shqipërinë si dhe gazetarët e pranishëm si Armand Shkullaku, Nikoll Lesi, Zylyftar Bregu etj...

“Ka një hall të madh, një makth...median, makthi i këtij njeriu për mos dëgjuar atë që media do thotë për të sepse nuk është e mundur që thelbi i këtij ligji është rojtar për të ruajtur moralin e tij publik. Pra një ekzibicionist që vite më parë na tregoi organet gjenitale në plazh, ia pranojmë ato, tani ky do të bëjë rojtar publik i moralit, e kërkon këshill etik me ankesa. Do na cojë drejt gjyqit popullor. Ky njeri nuk kontrollohet. Mua më thotë kazan, tjetrit tepsi... Sot jemi para atentatit që duhet të mbyllet media, shtypi nuk është i lirë. Është për të klithur, për ta ndaluar me të gjitha mënyrat që ne kemi”, u shpreh Rakipi.

Screenshot_7.jpg

Screenshot_8.jpg

Screenshot_9.jpg

Screenshot_10.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068049430847168
array(1) { ["section"]=> string(102) "ylli-rakipi-flet-per-organet-gjenitale-te-rames-basha-walter-glos-shkullaku-lesi-shkrihen-gazit-148370" }