Zbardhen pikat e marrëveshjes PD-PDIU, Basha premton zgjidhjen e çështjes çame

Publikuar tek: barometri, më 08:13 17-09-2018 Zbardhen pikat e marrëveshjes PD-PDIU, Basha premton zgjidhjen e çështjes çame

Zbardhen pikat e marrëveshjes së koalicionit mes Partisë Demokratike dhe Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, të firmosur sot mes dy krerëve Lulzim Basha dhe Shpëtim Idrizi. 

 

Dy partitë do të angazhohen në luftën për të çliruar qeverisjen nga krimi. Por një nga pikat e marrëveshjes është dhe angazhimi i dy partive për zgjidhjen e çështjes së shqiptarëve të Çamërisë ne te gjitha dimensionet e saj.

marreveshja.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019510984420776
array(1) { ["section"]=> string(84) "zbardhen-pikat-e-marreveshjes-pd-pdiu-basha-premton-zgjidhjen-e-ceshtjes-came-134592" }