Zbardhen pyetjet e formularit, çfarë përmban propozimi i PD-së për dekriminalizimin

Publikuar tek: politike, më 14:57 04-03-2016 Zbardhen pyetjet e formularit, çfarë përmban propozimi i PD-së për dekriminalizimin

Zbardhen pyetjet e formularit , çfarë përmban propozimi i PD-së për dekriminalizimin. Të dhënat e rreme, të cilat rezultojnë pas vetëdeklarimit të deputetëve, do të bëjnë që deputeti apo zyrtari të dënohet me burg. Formulari është zbardhur nga ‘’News24’’.

Pyetjet që mendon PD-ja se zyrtarët duhet t’u përgjigjen janë:

Keni marrë Arrest shtëpie ?

Keni marrë Arrest në burg?

Jeni shtruar përkohësisht në Psikiatri?

Jeni ndaluar të dilni jashtë shtetit?

Jeni paraqitur ndonjëherë në Policinë Gjyqësore?

Keni marrë ndonjë ndalim qëndrimi në vend të huaj?

A ka urdhër-arresti ndërkombëtar për ju?

Sot deputetët e Kuvendit miratuan me 114 vota ''Pro'' aktet nënligjore për Ligjin e Dekriminalizimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gratë dominojnë burrat në minorancë. Edi Rama tryezë europiane në Kryeministri…(FOTO)
Meta: “Po e la dhe doktori mandatin, mos më detyroni të bëj edhe unë ndonjë hata” »
Article Logic
Execution time: 0.03163480758667
array(1) { ["section"]=> string(88) "zbardhen-pyetjet-e-formularit-cfare-permban-propozimi-i-pd-se-per-dekriminalizimin-34223" }