Zbardhet amendamenti i LSI për amnistinë e të burgosurve: Të mos përfitojë kjo kategori

Publikuar tek: politike, më 13:54 20-12-2016 Zbardhet amendamenti i LSI për amnistinë e të burgosurve: Të mos përfitojë kjo kategori

Lëvizja Socialiste për Integrim ka paraqitur një tjetër amendament, këtë herë për amnistinë e fundvitit, që pritet t’i dhurojë lirinë qindra të burgosurve.

Amendamenti i pranuar në komisionin e ligjeve lidhet me personat publikë të cilët janë nën hetim dhe do vazhdojnë të hetohen dhe gjykohen. LSI kërkon shtimin e një pike të veçantë që kjo kategori nuk përfiton nga amnistia. Amendimi u paraqit nga Kryetari i Grupit të LSI, Petrit Vasili. /Newsbomb.al

Screqw2d2d2df2ffhot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri Tahiri takon ish-drejtuesit e Policisë ndër vite (Foto)
PD, Spaho: Rama i kapur në aferën e CEZ, po prish hetimin parlamentar, ja dokumentet »
Article Logic
Execution time: 0.031710147857666
array(1) { ["section"]=> string(92) "zbardhet-amendamenti-i-lsi-per-amnistine-e-te-burgosurve-te-mos-perfitoje-kjo-kategori-63218" }