Zbardhet ekspertiza e Mjekësisë Ligjore, raporti zyrtar për vdekjen e Adelajdës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:19 15-12-2017 Zbardhet ekspertiza e Mjekësisë Ligjore, raporti zyrtar për vdekjen e Adelajdës

Kur kanë kaluar 6 javë nga vdekjan e gazetares Adelajda Xhumani mjekët ligjorë kanë përcaktuar shkakun në një raport përfundimtar.

Sipas mjekëve shkak i vdekjes është infarkti kongjestiv në zemër. Kjo ka ardhur për shkak të një sëmundje të rrallë e quajtur kardiomiopati, që prek muskulin e zemrës duke dëmtuar strukturën e barkusheve . Sipas mjekëve kjo ka sjellë mosfunksionimin e zemrës së 31-vjeçares.

Në rastin e Adelës, mjekët ligjorë thonë se mostrajtimi i kësaj sëmundje ka sjellë infarct kongjestiv që do të thotë dështim i plotë i muskulit.

Nga ana tjetër ata dyshojnë se kjo sëmundje mund të jetë gjenetike, shkruan panorama, ndërsa për faktin se ajo nuk ishte diagnostikuar më parë mjekët nuk përjashtojnë mundësinë se kardiomiopatia në këtë rast mund të ketë qenë idiopatike. pra, në këtë rast shkaqet e sëmundjes janë pothuajse të pamundura për tu përcaktuar me saktësi. 

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ZBULOHET RAPORTI/ Sa shqiptarë janë ekzekutuar që nga '90-ta, 2017-ta viti më i trazuar për policinë
Trafik heroine në Durrës, arrestohet Bledar Tahiri, në kërkim 3 ortakët e tij »
Article Logic
Execution time: 0.011092901229858
array(1) { ["section"]=> string(85) "zbardhet-ekspertiza-e-mjekesise-ligjore-raporti-zyrtar-per-vdekjen-e-adelajdes-103152" }