Zbardhet kalendari: TË GJITHA përballjet e Shqipërisë në EURO 2020 (DATAT)

Publikuar tek: sport, më 21:36 02-12-2018 Zbardhet kalendari: TË GJITHA përballjet e Shqipërisë në EURO 2020 (DATAT)

Pas hedhjes së shortit për përcaktimin e grupeve eleminatore të Kampionatit Europian, është zbardhur edhe kalendari i sfidave.

Shqipëria është në Grupin H me Francën, Islandën, Turqinë, Moldavinë dhe Andorrën.

Përballjet e Shqipërisë janë si më poshtë:

Ndeshja e parë: 22 Mars 2019: Shqipëri-Turqi

Ndeshja e dytë: 25 Mars 2019: Andorra-Shqipëri

Ndeshja e tretë: 8 Qershor 2019: Islandë-Shqipëri

Ndeshja e katërt: 11 Qershor 2019: Shqipëri-Moldavi

Ndeshja e pestë: 7 Shtator 2019: Francë-Shqipëri

Ndeshja e gjashtë: 10 Shtator 2019: Shqipëri-Islandë

Ndeshja e shtatë: 11 Tetor 2019: Turqi-Shqipëri

Ndeshja e tetë: 14 Tetor 201: Moldavi-Shqipëri

Ndeshja e nëntë: 14 Nëntor 2019: Shqipëri-Andorra

Ndeshja e dhjetë: 19 Nëntor 2019: Shqipëri-Francë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Dy dekada pasi e çliruan, e kemi në grup', gazetari anglez komenton Kosovën
Kualifikimi në EURO 2020, ëndërr apo objektiv? Flet kreu i FSHF Armando Duka »
Article Logic
Execution time: 0.021288156509399
array(1) { ["section"]=> string(78) "zbardhet-kalendari-te-gjitha-perballjet-e-shqiperise-ne-euro-2020-datat-143700" }