Zbardhet pyetja e referendumit për mandatin e Edi Ramës

Publikuar tek: politike, më 22:30 21-03-2016 Zbardhet pyetja e referendumit për mandatin e Edi Ramës

Është zbardhur pyetja që do i përgjigjen socialistët në referendumin e 9 prillit për mandatin e kryetarit të tyre.

Deputeti i PS-së, Alfred Peza ka paraqitur në emisionin “Opinion” në Tv Klan, vendimin e kësaj partie për referendumin. Me firmën e Gramoz Ruçit është miratuar pyetja:

“Kur Partia Socialiste është në qeveri dhe Kryetari i saj është i zgjedhur Kryeministër: A konsiderohet i rinovuar automatikisht mandati i kryetarit?” Opsionet për votuesit janë dy: Po-Jo. 

1-statut.jpg

3-referendum.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ben Blushi flet pas kongresit: Anëtarët e PS u zëvendësuan me një votë të Ilir Metës
Gafa e të rinjve të FRESSH, Silvio Berlusconi një i majtë i suksesshëm »
Article Logic
Execution time: 0.004148006439209
array(1) { ["section"]=> string(61) "zbardhet-pyetja-e-referendumit-per-mandatin-e-edi-rames-35676" }