Zbardhet vendimi, Hervin Çuli riemërohet drejtor i Teatrit Kombëtar

Publikuar tek: kulture-art, më 17:40 11-04-2018 Zbardhet vendimi, Hervin Çuli riemërohet drejtor i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli

Hervin Çuli është riemëruar drejtor i Teatrit Kombëtar.

Vendimi është marrë ditën e sotme nga Këshilli i Ministrave. Çuli do të jetë drejtor i teatrit edhe për 4 vitet e ardhshme, sakaq kujtojmë që është pro prishjes së godinës, dhe mbështet projektin e ri të ministrisë së Kulturës. Në garë me drejtorin e ri aktual ishte Ema Andrea, Genci Fuga dhe Laert Vasili.

Screenshot_19.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO e 31 dhjetorit 1959/ Artistët që bënë historinë e KËNGËS dhe PIANOS në Shqipëri (NJIHUNI ME PERSONAZHET)
Nudot e Ornela Vorpsit pushtojnë Kryeministrinë (Fotogaleri) »
Article Logic
Execution time: 0.025607109069824
array(1) { ["section"]=> string(73) "zbardhet-vendimi-hervin-culi-riemerohet-drejtor-i-teatrit-kombetar-116528" }