Zbulohen 4 milionë dollarë të braktisura në një varkë

Publikuar tek: bota, më 23:57 09-07-2019 Zbulohen 4 milionë dollarë të braktisura në një varkë Sekuestrimi i 4 milione dollareve te braktisur ne nje varke ne Puerto Rico

Pasi agjentët e patrullimit kufitar në Porto Riko ndjekën pas një barke të dielën, gjetën pesë çanta shpine të mbushura me $ 3.7 milion në para të gatshme.

Agjentët e patrullimit kufitar në Porto Riko kanë gjetur pesë çanta shpine të mbushura me 3.7 milionë dollarë.

Agjentët e Doganës dhe Mbrojtjes së Kufirit, së bashku me DEA-n, bënë konfiskimin pas ndjekjes së anijes që po udhëtonte pa drita nga Puerto Riko në Ishujt Virgjin të SHBA. Ndërsa autoritetet e ndoqën varkën, varka gjatë ndjekjes bëri një kthesë drejt Fajardo, në bregun lindor të Porto Rikos dhe u ankorua pranë Rio Fajardos.

Brenda varkës u gjetën çanta të mbushura me para së bashku me një armë dhe 63 pako municionesh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067660808563232
array(1) { ["section"]=> string(60) "zbulohen-4-milione-dollare-te-braktisura-ne-nje-varke-171709" }