Zbulohen detaje: Çfarë ka ndodhur sot me Albert Veliun, dëshmoi në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe...

Publikuar tek: politike, më 20:25 17-05-2018 Zbulohen detaje: Çfarë ka ndodhur sot me Albert Veliun, dëshmoi në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe...

Albert Veliu, i njohur si “Bashkëpunëtori X” që Partia Demokratike pretendon se është i njëjti person në audio-përgjimin që flet me Agron Xhafajn, vëllan e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, u ndalua sot në mëngjes nga policia.

Ish-ministri teknik i PD-së, Gazmend Bardhi thotë se Albert Veliu është thirrur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ku edhe ka dhënë dëshminë e tij, ndërsa aktualisht është i lirë.

“Në dijeninë time është i lirë për momentin. Ai ka dëshmuar sot, pasi është thirrur nga prokurorë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Dhe ky është paradoksi, se personi që nuk është përfshirë në veprimtari kriminale është ndaluar, ndërsa vëllai i ministrit që është përfshirë në trafik nuk është në Shqipëri”, u shpreh Bardhi në emisionin “Opinion”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flamur Noka: Ja pse dëshmia e 'Bashkëpunëtorit X' doli sot
Audiopërgjimi i Agron Xhafaj, flet Salianji: Nuk ka diskutim, është autentike…vëllai i ministrit ka ikur si zotëri në Itali pa pranga »
Article Logic
Execution time: 0.019691944122314
array(1) { ["section"]=> string(106) "zbulohen-detaje-cfare-ka-ndodhur-sot-me-albert-veliun-deshmoi-ne-prokurorine-e-krimeve-te-renda-dhe-121155" }