Zbulohen prezantuesit e Festivalit të 54-t të RTSH-së, ja emrat

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:16 05-11-2015 Zbulohen prezantuesit e Festivalit të 54-t të RTSH-së, ja emrat

Për Festivalin e 54-t të RTSH-së po flitet shumë kohë përpara se ai të nis transmetimin në mesin e muajt dhjetor.

Pasi është bërë e njohur lista me pjesëmarrësit në këtë edicion, tashmë është bërë e ditur edhe kush do e prezantojë këtë vit festivalin.

Skenaristi Pandi Laço, gazetarja Blerta Tafani dhe aktorja kosovare Gresa Pallaska do të jenë prezantuesit e këtij viti.

Nga ky festival këtë vit pritet shumë, kjo për faktin se gjatë dekadës së fundit ai ka humbur rolin që ka pasur përgjatë viteve në muzikën shqiptare. 

Pandi_Laco.jpg

*Pandi Laço

20131230134604701.jpg

*Gresa Pallaska

12189978_10205513189172367_3393553117435955318_n.jpg

*Blerta Tafani

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025623083114624
array(1) { ["section"]=> string(68) "zbulohen-prezantuesit-e-festivalit-te-54-t-te-rtsh-se-ja-emrat-24750" }