Zbulohet lidhja e Tahirit me Orest Sotën, çfarë i bashkoi në Gjermani

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:00 04-11-2017 Zbulohet lidhja e Tahirit me Orest Sotën, çfarë i bashkoi në Gjermani

Ish-kryeministri Sali Berisha reagon sërish lidhur me akuzat e ngritura ndaj ish ministrit Saimir Tahiri dhe lidhjes së tij me biznesmentit Orest Sota.

Referuar një denoncimi të qytetarit dixhital, thuhet se biznesmeni dhe ish-ministri janë njohur në Gjermani. Sipas denoncimit, Tahiri kishte shtruar të atin në një spital për kurimin e sëmundjes së talasemisë, ashtu si edhe Oresti, i cili kishte të shtruar nënën e tij, për të njëjtën sëmundje.

“Ja lidhjet e Orestit me Olsi, Edi Ramen dhe si e percillte Sajmir Trafiku, Orestin ne Rinas!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje Doktor desha te informoj per disa fakte mbi lidhjet e Orestit me Ramen dhe Tahirin.thuhet se Burri motres se Orestit qe u ndalua eshte tek ai grupi i kokaines ku ben pjese Olsi. Sidoqofte duhet riverifikuar,vit Olsi shtroi te jemen ne spital ne Gjermani me talassemi ku ishte shtruar dhe babai i Tahirit dhe u bene sh miq. Qe atehere ai hynte e dilte nga VIP i Rinas me valixhe qe njoftohej nga Tahiri ose i jati. Ne VIP kete e dine te gjithe si falmiljar i Tahirit dhe eshte rregjistruar.”, shkruan Berisha në facebook. 

 

berisha_copy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024704933166504
array(1) { ["section"]=> string(74) "zbulohet-lidhja-e-tahirit-me-orest-soten-cfare-i-bashkoi-ne-gjermani-98322" }