Zbulohet piktura e rrallë e Edi Ramës në vitin 1987

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:44 03-01-2018 Zbulohet piktura e rrallë e Edi Ramës në vitin 1987

Zbulohet një pikturë të rrallë të realizuar nga Edi Rama në Lushnjë në vitin 1987.

Përmes ngjyrave të errëta, Rama, aktualisht kryeministër i Shqipërisë, ka shprehur luftën e fortë të popullit në zonën e Myzeqesë.

Edi Rama, i lindur më 4 korrik 1964 është politikan, publicist dhe piktor shqiptar, Kryetar i Partisë Socialiste të Shqipërisë dhe kryeministër i Shqipërisë.

Edi Rama është i biri i Skulptorit të Popullit Kristaq Rama, skulptor i mirënjohur.albeu

 

10157212_10152279890765186_6527721814775469388_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022630929946899
array(1) { ["section"]=> string(58) "zbulohet-piktura-e-rralle-e-edi-rames-ne-vitin-1987-105245" }