Zbulohet pyetja e referendumit. Socialistët duhet t’i përgjigjen ‘’Po’’ ose ‘’Jo’’

Publikuar tek: politike, më 12:08 21-03-2016 Zbulohet pyetja e referendumit. Socialistët duhet t’i përgjigjen ‘’Po’’ ose ‘’Jo’’

Zbulohet pyetja e referendumit që do të mbajë Partia Socialiste. Pas shumë hamendësimesh dhe alternativash, është vendosur se pyetja që socialistët duhet t’i përgjigjen ‘’Po’’ ose ‘’Jo’’ është:

‘’A e konfirmoni nenin për zgjedhjen e kryetarit?’’

Ben Blushi kërkoi zgjedhje për kryetar në Partinë Socialiste, Edi Rama propozoi referendum. Dhe sigurisht që dominoi alternativa e referendumit. Ai do të mbahet më 9 prill.

Po kështu duket se një veprim tjetër i Ramës dhe asamblesë, qe edhe largimi nga lista e mbështetësve të Blushit: Ndre Legisi, Maqo Lakrori, Suzana Hakrama etj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Manjani deklaratë bombë gjyqtarëve: Shthurje e shkartisje në jetën e përditshme…Jam gati t’u identifikoj.Po punohet si për ‘’Ditë të Fundit’’
Posteri i Majkos, Spiropalit, Pajës dhe Dudajt ka diçka që nuk shkon (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.013969898223877
array(1) { ["section"]=> string(79) "zbulohet-pyetja-e-referendumit-socialistet-duhet-t-i-pergjigjen-po-ose-jo-35631" }