Zbulohet shkresa kundër Fan Nolit me shkrimin e Enver Hoxhës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:29 25-07-2017 Zbulohet shkresa kundër Fan Nolit me shkrimin e Enver Hoxhës

Zbulohet shkresa ku Enver Hoxha refuzon propozimin e ministrisë së Jashtme për t’i dërguar një mesazh urimi shtetarit, diplomatit, shkrimtarit Fan Noli.

Shkresa është zbuluar dhe publikuar nga gazetari Blendi Fevziu në facebook.  

“Më 1961 Ministria e Jashtme i propozon Enver Hoxhës që ti çohet Fan Nolit një telegram urimi për ditëlindje, por Hoxha refuzon sic dallohet në shënimin sipër shkresës”, shkruan gazetari, ndërsa dukshëm nga shkrimi i diktatorit Hoxha refuzohet duke theksuar: “Asgjë të mos i bëhet”, një telegram që do ti dërgohej në 80 vjetorin e tij të lindjes. 

 

20246370_1490347411045659_6454046391445631106_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068941116333008
array(1) { ["section"]=> string(66) "zbulohet-shkresa-kunder-fan-nolit-me-shkrimin-e-enver-hoxhes-87264" }