Zëvendës kryeministri i Kosovës: Mos heqja e vizave mund të lidhet edhe me atë që jemi myslimanë

Publikuar tek: rajon, më 21:03 08-11-2018 Zëvendës kryeministri i Kosovës: Mos heqja e vizave mund të lidhet edhe me atë që jemi myslimanë

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka kritikuar Bashkimin Europian në lidhje me heqjen e vizave të Kosovës.

Sipas tij nëse se nuk ndodh heqja e vizave, kjo gjë lidhet automatikisht me fenë myslimane, që kanë shtetasit kosovarë.

"Nëse s’jepen, atëherë ka islamofobi dhe ka albanofobi. Ne i kemi plotësuar shumicën e kritereve. Pra, sikurse një student që plotëson 95% të testit, ai duket të kaloj. Nëse Bashkimi Evropian ka qenë në gjendje tu jep liri të lëvizjes vendeve, Antika Barbuda ishull sa Vushtrria, Barbados e barabartë me Podujevën, Kiribati e deri te Venezuela. Janë lista e shteteve që mund të lëvizin pa viza", është shprehur Hoxhaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dialogu me Serbinë, flet Thaçi: Delegacioni serb me në krye Vuçiç u tregua arrogant
Kryeministrja e Serbisë letër shteteve të botës: Prishtina po rrezikon rajonin »
Article Logic
Execution time: 0.0047259330749512
array(1) { ["section"]=> string(102) "zevendes-kryeministri-i-kosoves-mos-heqja-e-vizave-mund-te-lidhet-edhe-me-ate-qe-jemi-myslimane-140802" }