Zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Bindja Demokratike padit KQZ-në

Publikuar tek: politike, më 10:10 12-07-2019 Zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Bindja Demokratike padit KQZ-në

Partia e krijuar së fundmi, Bindja Demokratike padit Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Shkak janë bërë zgjedhjet e 30 qershorit. BD kërkon pavlefshmërinë në 76 Qendrat e Votimit të Kurbinit.

Përfaqësuesit e BD me në krye Astrit Patozin, pretendojnë se 30 qershori ka qenë një proces i cunguar që çoi në deformimin e votës. Që në fillim ata kanë bërë një kërkesë që të kishin komisionerët dhe numëruesit e tyre, por kjo i është refuzuar nga KQZ, duke ia kaluar shoqërisë civile. 

Kjo është padia e parë në Kolegjin Zgjedhor pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Padia është bërë nga kandidati i BD për Kurbinin, Edmond Piroli i cili kërkon shpalljen e pavlefshme në 76 QV-të në KZAZ 15 për Bashkinë Kurbin dhe përsëritjen e zgjedhjeve.


Kërkesë padia:

66514119_358226018175539_2372304222210228224_n.jpg

64669948_2132792457020834_5831963596761858048_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026714086532593
array(1) { ["section"]=> string(71) "zgjedhjet-lokale-te-30-qershorit-bindja-demokratike-padit-kqz-ne-171956" }