Zgjidhet kryetarja e KLGJ, në krye një GRUA nga shoqëria civile (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:40 20-12-2018 Zgjidhet kryetarja e KLGJ, në krye një GRUA nga shoqëria civile (EMRI) Llagami

Zgjidhet kryetarja e Këshillit të Lartë Gjyqësor  (KLGJ).

Në krye të KLGJ do të jetë Naureda Llagami, kandidate e shoqërisë civile.

Llagami u zgjodh  kryetare me dhjetë vota, ndërsa nënkryetar u zgjodh Maksim Coku, nga rradhët e akademikëve. Kujtojmë se ditën e djeshme u zgjodh edhe kryetari i KLP Gent Ibrahimi.

Ngritja e KLGJ dhe KLP i hap rrugë luftës ndaj korrupsionit. Këto dy organe do jenë ato që do të miratojnë anëtarët e Prokurorisë Speciale dhe Gjykatës së Posaçme. Me ngritjen e KLGJ dhe KLP i është hapur rruga dhe SPAK.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1381950378418
array(1) { ["section"]=> string(74) "zgjidhet-kryetarja-e-klgj-ne-krye-nje-grua-nga-shoqeria-civile-emri-145839" }