“Zgjohet” Inter, vjen goditja e madhe e shumëpritur në merkato

Publikuar tek: sport, më 20:21 07-07-2017 “Zgjohet” Inter, vjen goditja e madhe e shumëpritur në merkato

Merkatoja e futbollit prej 7 ditësh tashmë ka filluar zyrtarisht dhe të gjitha skuadrat kanë nisur “goditjet” e para në blerjen apo shitjen e lojtarve.

Në Itali deri më tani “mbreti” i merkatos është cilësuar Milan FC. Por mesa duket edhe fqinjët e qytetit, Internazionale FC nuk “flenë”. Inter më në fund ka zyrtarizuar goditjen e parë në këtë merkato dhe ajo është, Milan Skrinar. Futbollisti sllovak, vetëm 22 vjeç është përfocimi i parë i zikaltarve në këtë merkato dhe vjen për të përforcuar një nga repartet më të dobta të Interit në sezonin e shkuar, pikërisht mbrojtja.

Vetë futbollisti është shprehur i emocionuar për këtë kalim në Milano tek zikaltërit dhe se do të përpiqet të japë maksimumin në fushë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ditë më parë u bë baba me dy binjakë, e dashura aktuale e Cristiano Ronaldo në pritje të një tjetër fëmije (FOTOT)
Futbolli në ankth, 20-vjeçari pëson atak kardiak në fushën e lojës »
Article Logic
Execution time: 0.019855976104736
array(1) { ["section"]=> string(65) "zgjohet-inter-vjen-goditja-e-madhe-e-shumepritur-ne-merkato-85405" }