Zjarr i madh afër parkut Kombëtar të Karavastasë, zjarrfikëset në vendngjarje

Publikuar tek: aktualitet, më 15:25 25-06-2019 Zjarr i madh afër parkut Kombëtar të Karavastasë, zjarrfikëset në vendngjarje Foto ilusturese

Një zjarr i madh ka përfshirë një zonë afër Parkut Kombëtar të Karavastasë në Divjakë.

Zjarri ka shkrumbuar një pjesë të shkurreve në këtë zonë, i favorizuar dhe nga era rrezikohet që të përhapet në zona të tjera.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, ndërkohë që forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje për të normalizuar situatën.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20084095001221
array(1) { ["section"]=> string(83) "zjarr-i-madh-afer-parkut-kombetar-te-karavastase-zjarrfikeset-ne-vendngjarje-169703" }