Zjarri masiv përfshin Ministrinë e Mbrojtjes së Rusisë

Publikuar tek: bota, më 21:26 03-04-2016 Zjarri masiv përfshin Ministrinë e Mbrojtjes së Rusisë

Mësohet se ka shpërthyer një zjarr në ndërtesën e Ministrisë së Mbrojtjes së Rusisë në Moskë.

Zjarri i cili shpërtheu në ndërtesën e Ministrisë së Mbrojtjes e cila gjendet në Rrugën "Znamenka" në afërsi të Pallatit të Kremlinit, ka arritur të përhapet me shpejtësi.

Në vendngjarje janë dërguar një numër i madh i zjarrfikësve dhe ekipeve të shpëtimit, ndërsa rruga në të cilën gjendet ndërtesa u mbyll për trafikun.

Sipas lajmeve të mediave ruse nga zjarri është plagosur një person. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022223949432373
array(1) { ["section"]=> string(60) "zjarri-masiv-perfshin-ministrine-e-mbrojtjes-se-rusise-36753" }