Zvarrritet Veliera, avokatja s'heq dorë: Jemi në pritje, u thirëm në Prokurori

Publikuar tek: kulture-art, më 13:26 13-02-2018 Zvarrritet Veliera, avokatja s'heq dorë: Jemi në pritje, u thirëm në Prokurori

Gjyqi për Velierën po zvarritet ditë pas dite me shtyrje të njëpasnjëshme.

Avokatja Mirela Jorgo e cila kundërshton këtë projekt shkatërrues për arkeologjinë e Durrësit nuk është lodhur nga pritja ndërsa thotë se sot është thirrur në prokurori për të nënshkruar se duhet edhe një ekspert ndërtimor, për rastin në fjalë.

“Mesa duket ata duan të mbajnë atë ndërtim të paligjshmë duke e modifikuar”, shkruan Jorgo referuar punimeve të projektit ilustruar si në foto.

veliera.jpg

KOMENTI I PLOTË:

Jemi ne pritje te vendimit te Velieres nderkohe u thirrem ne prokurori nga prokurori i ceshtjes z. KALOSHI ne ora 11 00 per te nenshkruar njoftimin se duhet edhe ekspert ndertimor. Mesa duket ata duan te mbajne ate ndertim te paligjshem duke e modifikuar . Pra duhet te harrojme shperdorimin e detyres dhe demin ekonomik dhe kulturor te urdheruar nga Ministria e Kultures dhe gjithe instancat e tjera shtetetore perfshi edhe Bashkine Durres. Gjithesesi jemi ne pritje te vendimit.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Askush nuk e çau trapin për ta", s’duron më Bujar Asqeriu: Artisti jeton në 50 m katrorë, qeveritarët me vila 5 mln EURO (VIDEO E PLOTË)
Tironsit e djegin/ Aheng, raki e tryezat mbushur plot... Detaje nga FESTA E MADHE që bëri bashkë emra të shquar »
Article Logic
Execution time: 0.0048050880432129
array(1) { ["section"]=> string(82) "zvarrritet-veliera-avokatja-s-heq-dore-jemi-ne-pritje-u-thirem-ne-prokurori-110102" }