Zyra e kryebashkiakes së LSI mbushet plot me lule, ndan me të gjithë gëzimin e madh (FOTO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:47 14-02-2018 Zyra e kryebashkiakes së LSI mbushet plot me lule, ndan me të gjithë gëzimin e madh (FOTO)

Kryebashkiakja e Përrenjasit, Miranda Rira ka marrë lajmin e mirë. Së fundmi ajo ka përfunduar studimet e doktoraturës duke marrë kështu titullin “Doktor Shkencas”. Lajmin e bën të ditur vetë Kryetarja e Bashkisë në një postim në llogarinë e saj në Facebook.

Një përpjekje disa-vjecare dhe netë të gjata studimi, kështu e quan Rira marrjen e këtij titulli  pranë Fakultetit të Shkencave në Tiranë.

“Më në fund, Dr. Miranda Rira??. Nje pune disavjeçare, shume perpjekje, shume sakrifica, shume dite dhe net te gjata studimi! Gjithçka ia vlejti!. Ndihem e nderuar nga juria e fakultetit publik te shkencave sociale: Prof. Edlira Haxhiymeri, Prof. Leke Sokoli, Prof. Bardhyl Musai, Prof. Aleksander Kocani, Prof. Adrian Papajani te cilet me vleresuan me piket maksimale. Kete sukses ia dedikoj dy prinderve te mi te ndjere, Rexhep dhe Vezire Rira te cilet jane krenaria dhe forca ime”, shkruan kryebashkiakja. 

27867022_10155856626605071_2551212285666028953_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marina mes dy zjarreve, Geti fut në "sherr" motrat Vjollca (FOTOT)
Mblesëria që lindi nga çifti i njohur i Big Brother, historia e dashurisë për ish-banoren që nuk e paskemi ditur »
Article Logic
Execution time: 0.023521900177002
array(1) { ["section"]=> string(94) "zyra-e-kryebashkiakes-se-lsi-mbushet-plot-me-lule-ndan-me-te-gjithe-gezimin-e-madh-foto-110193" }