Zyrtare, Greqia njeh patentat shqiptare

Publikuar tek: barometri, më 07:28 12-05-2018 Zyrtare, Greqia njeh patentat shqiptare

Nënshkruhet marrëveshja për njohjen e patentave shqiptare në Greqi.

Marrëveshja u nënshkrua ditën e stome nga ministri i Jashtëm grek Niko Kotzias, dhe ai shqiptar, Dimtir Bushati. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e ka quajtur këtë marrëveshje si një zhvillim pozitiv, për të dy vendet.

Nëpër gjykatat greke janë me qindra çështjet e hapura ligjore për shkelje të rregullores nga qarkullimi me patentë shqiptare. Marrëveshja hyn në fuqi menjëherë, e për rrjedhojë edhe këto çështje mbyllen automatikisht.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018097877502441
array(1) { ["section"]=> string(45) "zyrtare-greqia-njeh-patentat-shqiptare-120446" }