Zyrtare, Hamdi Salihi kalon te Hapoel Haifa

Publikuar tek: sport, më 18:36 03-02-2015 Zyrtare, Hamdi Salihi kalon te Hapoel Haifa

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Hamdi Salihi ka nënshkruar dje kontratën me klubin e tij të ri,Hapoel Haifa.

Tashmë shkodrani është shndërruar në një nga lojtarët më të paguar të kampionatit izraelit, duke përfituar plotë 20 mijë dollarë në muaj.

Mosmarrëveshjet e vogla që ekzistonin midis lojtarit dhe klubit janë zgjidhur mbrëmjen e djeshme, dhe Salihi do të jetë lojtar i Hapoel Haifa të paktën për një vit e gjysmë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkëlzen Gashi, futbollisti më i mirë i vitit 2014 në Zvicër
10 transferimet më të mira për merkaton e janarit »
Article Logic
Execution time: 0.023370981216431
array(1) { ["section"]=> string(47) "zyrtare-hamdi-salihi-kalon-te-hapoel-haifa-2257" }