ZYRTARE/ Mesila Doda bashkohet me PDIU-në. Deputetja braktis PD-në

Publikuar tek: politike, më 17:40 07-09-2015 ZYRTARE/ Mesila Doda bashkohet me PDIU-në. Deputetja braktis PD-në Mesila Doda

Deputetja demokrate Mesila Doda ka braktisur zyrtarisht Partinë Demokratike për t’iu bashkuar Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet.

Doda, e shfaqur shpesh si një deputete kundërshtuese shumë herë e vendimeve të PD-së, duket se ka bërë hapin e madh, atë të largimit nga demokratët.

Newsbomb.al mëson nga burimet se pritet që Doda të bëjë një deklaratë të shpejtë për largimin e saj.

Doda, tashmë pjesë e Partisë së Çamëve, është pjesë e një familje po çame. Bashkëshorti i saj, gazetari Enkel Demi është nga Çamëria. 

PDIU tashmë ka 6 deputetë në Kuvend.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dorëhiqet Arben Ndoka, dorëzon mandatin e deputetit (Letra e dorëheqjes)
Edi Rama feston në pushimin e ndeshjes Shqipëri-Portugali, fotot me Pacollin, Dukën, Nazarkon, Haxhiun dhe Sejdinin »
Article Logic
Execution time: 0.021646976470947
array(1) { ["section"]=> string(70) "zyrtare-mesila-doda-bashkohet-me-pdiu-ne-deputetja-braktis-pd-ne-20199" }