Zyrtare: Xhaka nënshkruan me Arsenalin

Publikuar tek: sport, më 20:57 16-05-2016 Zyrtare: Xhaka nënshkruan me Arsenalin

Mesfushori shqiptar i ekipit gjerman Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka, ka arritur marrëveshjen me ekipin e Arsenalit.

Sipas portalit prestigjoz “Goal.com”, vëllai i lojtarit të kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, do të jetë transferta e parë drejt ekipit anglez që ka mbi shtatë muaj që e vëzhgon atë. Transferta e tij do të realizohet përpara ndeshjeve të Kampionatit Europian. Besohet se kartoni i Xhakës kap shifrën e 45 milionë euro.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Antonio Conte zbardh listën, Andrea Prilo mbetet jashtë Kampionatit Europian
762 mijë euro gjobë për Chelsea dhe Tottenham pas incidenteve në ndeshje »
Article Logic
Execution time: 0.023508071899414
array(1) { ["section"]=> string(43) "zyrtare-xhaka-nenshkruan-me-arsenalin-40637" }