1.8 tonë drogë në KUTI BANANESH, arrestohen shqiptarët në Gjermani

Publikuar tek: bota, më 21:39 14-05-2018 1.8 tonë drogë në KUTI BANANESH, arrestohen shqiptarët në Gjermani Droga e gjetur

Një sasi rekord kokaine është sekuestruar ditën e sotme në Mynih të Gjermanisë, pasi u zbuluan nga policia të  fshehura në disa kuti bananesh.

Sipas mediave gjermane, mes 12 të arrestuarve shumica janë shqiptarë, ndërkohë që identiteti i tyre do të publikohen pas hetimeve të plota ditën e mërkurë nga vetë zyra e policisë.

Vlera e lëndës narkotike kap shifrën e 400 milion eurove, ndërsa autoritetet gjermane janë shfaqur mjaft të shqetësuar nga kjo sasi rekord kokaine e kapur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012459993362427
array(1) { ["section"]=> string(72) "1-8-tone-droge-ne-kuti-bananesh-arrestohen-shqiptaret-ne-gjermani-120749" }